Õhtuleht

Õhtuleht Online / 04.11.2012 17:15

Abu Dhabis võidutses Räikkönen, Vettel kolmas

Vormel 1 sari jätkus Abu Dhabi GP-ga. Võidurõõmu sai tunda põhjanaaber Kimi Räikkönen, boksiteelt alustama pidanud MM-sarja üldliider Sebastian Vettel kerkis aga koguni kolmandale kohale.

Võidusõit oli täis dramaatikat. Esimeselt stardikohalt alustanud Lewis Hamilton pidi tehniliste probleemide tõttu 20. ringil katkestama, sama saatus tabas ka teiselt kohalt rajale saanud Mark Webberit, kes sattus kolmikkokkupõrkesse Romain Grosjeani ja Sergio Pereziga.

Avariide tõttu käis kaks korda rajal ka turvaauto ja see võimaldas kõrgesse mängu sekkuda boksiteelt startinud Sebastian Vettelil. Paar ringi enne lõppu möödus ta Jenson Buttonist ning lõpetas võistluse koguni kolmanda kohaga.

Üle tüki aja võisid rõõmutseda aga soomlased, sest etapi võitis ei keegi muu kui Kimi Räikkönen (Lotus). Finišis edestas ta Fernando Alonsot (Ferrari) 0,8 ja Vettelit 4,1 sekundiga. Järgnesid Button, Pastor Maldonado (Williams) ja Kamui Kobayashi (Sauber).

MM-sarja üldliidrina jätkab Vettel. Kaks etappi enne lõppu on tal koos 255 punkti, Alonso kaotab talle 10 punktiga. Kolmas on Räikkönen (198 punkti).