Õhtulehe raamatublogi

Näljamängud jätkuvad ehk tulevikupäästjate uus tulemine

Jaan Martinson 17.07.2012, 09:49
Marie Lu, „Legend", tõlkinud Marge Paal, Tänapäev.

Võis arvata, et pärast Näljamängude triloogiat ilmuvad lettidele äraspidist tulevikuühiskonda kirjeldavad raamatud, kus peaosalised on lapsed. Ehk Näljamängude kloonid. Nii juhtus „Da Vinci koodi" järel, kuid ükski üllitis ei tõusnud emateose tasemele.

„Legend" näikse samuti Näljamängude kloon. USA on jagunenud kaheks, käib sõda vabariigi ja kolooniate vahel. On valitsev klass, kes elab luksuslikult, ning vaesuses virelev lihtrahvas, keda tabavad igal aastal katkuepideemiad.

Vaeste hulgas on saanud legendiks teismeline noormees Day, kes põhjustab valitsejatele parasjagu paanikat ja hävingut. Ootamatult saab tema vastaseks sama vana neidis June. Geenius, ainus, kes on katsetel (lapsed, kes katseid ei läbi saadetakse niiöelda töölaagrisse) ainsana kogunud maksimumpunktid (tegalikult mitte ainsana).

Läheb actioniks. Day üritab hankida vennale katkuravimit, June jälitab Dayd kui oma venna mõrtsukat.

Tõele tuleb au anda. Raamat on hea. Paeluv. Hästi kirjutet. Ehk mitte Näljamängude triloogia esimese osa tasemel, mida võiks kvalifitseerida kolmveerand-öö raamatuks (jätad endale siiski pisut aega ka magamiseks) - aga poole öö raamat on „Legend" kindlasti.

Otseselt polnud märgata, kas eestikeelses väljaandes oli märge, aga „Legend" on triloogia esimene teos. Teine ilmub USAs uue aasta alguses ja loodetavasti õige pea ka siinmail, sest esimeses osas jäävad kõik otsad lahtiseks.

 

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud