Maailm

USAs nõutakse 11. septembri terrorirünnakute uut uurimist

Aadu Hiietamm 12.09.2013, 07:00

Ameerika Ühendriikides mälestati eile 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute ohvreid. Samal päeval andsid ametlikus versioonis kahtlevad aktivistid New Yorgi linnavalitsusse petitsiooni, milles nõutakse nende terrorirünnakute uut

uurimist. Eilse seisuga oli petitsioonile alla kirjutanud üle 7800 inimese.

2001. aasta 11. septembri terrorirünnakud Ameerika Ühendriikides vapustasid kogu maailma. New Yorgis, Washingtonis ja Pennsylvanias hukkus terroristide kaaperdatud nelja suure reisilennukiga korraldatud rünnakutes 3000 inimest.

Kaks lennukit rammisid New Yorgis kahte maailma kaubanduskeskuse torni, mis varisesid kokku, nagu ka nende kõrval väiksem pilvelõhkuja – nõndanimetatud 7. hoone. Kolmas lennuk lendas Washingtonis kaitseministeeriumi hoonesse, neljas kukkus alla Pennsylvania osariigis.

Ekskuberner ei usu valitsust

Mida aeg edasi, seda enam leidub USAs inimesi, kes kahtlevad võimude ametlikus versioonis. Kahtlejate hulgas on ka tuntud inimesi, nagu näiteks aastatel 1999–2003 Minnesota osariigi kubernerina töötanud Jesse Ventura. End eluaegseks kodumaa patrioodiks nimetavat meest häirib näiteks tõsiasi, et kaaperdatud reisilennukid suutsid lennata üle tunni nii, et ükski hävitaja ei sekkunud. Samuti juhib Ventura tähelepanu, et 11. septembril 2011 kukkus New Yorgis seitsme sekundi jooksul kokku ka maailma kaubanduskeskuse kolmas ehitis – 47korruseline 7. hoone, mida lennukid ei ramminud.

Ventura on öelnud, et tema arvates teadis USA valitsus 11. septembri terrorirünnakutest ning lasi neil juhtuda, et alustada sõda Afganistanis ja Iraagis.

Kas tõesti kontrollitud plahvatus?

Ka üle 2000 inseneri ja arhitekti kahtlevad maailma kaubanduskeskuse kolme hoone kokkukukkumise ametlikus versioonis. Eriti seavad nad kahtluse alla maailma kaubanduskeskuse tühjalt seisnud 7. hoone hävimise.

See hoone kukkus kokku mitu tundi hiljem ning toimunu sarnanes kontrollitud plahvatusega, mida kasutatakse hoonete likvideerimisel. Kontrollitud plahvatuse puhul paigutatakse hoonesse lõhkelaengud ning selle tehnoloogia rakendamine eeldab pikaajalist ettevalmistust.

Tõenäoliselt ei muuda värske petitsioon ega võimalik uus uurimine varasemaid seisukohti. Nii uuris 7. hoone kokkuvarisemist kolm aastat USA rahvuslik standardite- ja tehnoloogiainstituut ning jõudis järeldusele, et hävingu põhjustasid hoones pärast maailma kaubanduskeskuse põhjatorni kokkuvarisemist puhkenud tulekahjud, mis kestsid seitse tundi ning mida ei saanud kustutada veetorude katkemise tõttu. Mingeid jälgi lõhkeainest hoonerusudest ei leitud.

 

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud