Värsked Tallinna uudised

Pelgulinnas peetakse pidu

Linnaleht 21.05.2015, 15:10

Pelgulinna seltsi eestvedamisel peetakse seal nädalavahetusel esimest kahepäevast asumipidu.

Pelgulinna päeva üritused algavad laupäeval Ristiku põhikooli hoovis. Pühapäeval on kõik oodatud hoovikohvikutesse.

Asumipäevi koos hulga vabatahtlikega korraldav Pelgulinna selts on Tallinna vanim asumiselts. „Tänavu tähistame asumipeoga 145 aasta möödumist Balti jaama avamisest, mis on mõjutanud Pelgulinna ja kogu Tallinna kujunemist,” ütles Pelgulinna seltsi juhatuse liige ja Pelgulinna päevade üks korraldajaid Pille-Maris Arro. „Tänavu toob Pelgulinna päevadel rõõmu meie maskotiks kujunenud koer Tarabella, kes on samuti osake Pelgulinna ajaloost, mis tänapäeva on edasi kantud,” märkis ta.

Päeva juhatab sisse kell 11 algav ajaloomatk Jaak Juske juhatusel. Kokku saadakse Balti jaamas vana veduri juures ja suundutakse siis Telliskivi tänavale. Keskpäeval algab Mööblimaja eest rongkäik, mis kulgeb Ristiku kooli hoovi päevade peaplatsile, kus kella 13-st astuvad üles esinejad Pelgulinnast ja mujalt, saab osaleda töötubades ning on avatud vanade fotode näitus. Kohal on ka nukuteatri esindus, kes aastaks Pelgulinnas Auna 6 majasse pesa punub. Lapsed saavad tutvust teha politsei ja päästeameti tööga, meisterdada töötubades, osaleda joonistusvõistlusel ja mängudes. Kell 16.30 algava kontserdi juhatab sisse Pelgulinna oma estraadiklassik Heidy Tamme. Päev lõpeb öökino seansiga: näidatakse „Nipernaadit”.

Pühapäeval kella 12–16 on põhjust võtta ette põhjalik jalutuskäik Pelgulinnas, sest maitsvat kosutust pakub paarkümmend hoovikohvikut.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud