Eesti uudised

Ligi Vene-hirmust: meie uue välisministri nimi on riigiettevõte EVR Cargo

Toimetas Denes Kattago 17.07.2017, 12:51

Reformierakondlane Jürgen Ligi ütleb, et Eesti välispoliitikat on asunud juhtima riigiettevôte EVR Cargo, mille juht kinnitab, et Venemaa polegi meie kõige suurem vaenlane ja temaga tuleb äri ajada.

"Välisministeerium aga ütleb, et riigiettevõtte investeering Venemaale on "pehmelt öeldes keeruline ja ka riskantne, sest Eesti ettevõtted tulevad Venemaalt pigem tagasi, ja sageli kahjumiga"," kirjutab Ligi suhtlusvõrgustikus.

"Öeldakse, et asi "tekitab kõhedust" ja et see on "pretsedenditu samm, mis annab tööd ja raha vaid Venemaa tehastele, terminalidele ja raudteevedajatele, kes on selgelt võidus, Eesti maksumaksjale jäävad aga kõik riskid, mis on sarnased lotomängu või kasiinoskäimisega", et "vagunite rendiäri on ülimalt kõikuv"," jätkab poliitik.

Riigikogulane märgib, et EVR Cargo on justkui rahandusministeerium ja majandusministeerium ka. "See paistab ministrite arvamustest, kes ütlevad, et "raudteeäri võiks ajada ja sellega seotud riske võtta eraettevõtted."

"Teine võimalus on, et meil siiski on ministeeriumid, mis oma valdkonna poliitikat ja ka Cargot juhivad. Sel juhul peavad nad nüüd selgelt ütlema, et Venemaal ülipolitiseeritud ja administratiivselt ettearvamatusse raudteemajandusse Eesti maksumaksja ei tohi investeerida ning et ka välispoliitiliselt on see lihtsameelne," jätkab Ligi.

Ta kirjutab lõpetuseks, et EVR Cargo tuleb aga erastada, sest riik pole loomult kaupmees ega kaubavedaja, tal pole selliseks tegevuseks oskusi ega ôigust riskida.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud