Eesti uudised

Kaldalu Tartu valimisliiduga ühinesid kirjameestest kojamees ja laotööline

Toimetas Denes Kattago 12.08.2017, 17:07

Poliitaktivist Meelis Kaldalu valimisliiduga Südamega Tartu ühinesid kaks käremeelset suleseppa: kolumnist-kojamees Uuno Pungar ja suhtekirjanik-laotööline Sten Sang.

Populaarne nalja-, naiste- ja napsimees Pungar, kes kohalikus ajalehes aastaid rubriiki “Uuno Kivilinnast” pidanud, märkis, et viimaseks piisaks tema karikasse sai juulikuine alkoholiaktsiisi tõus.

“Võim ei hooli lihtinimesest enam üldse,” rääkis vaatamata mitmele tuluallikale vaesuspiiril elav Pungar. “Jevgeni Ossinovski oma ministri palgaga jaksab loomulikult iga hinnaga konjakit osta, aga meie?”

Kui hinnaga riigi poolt nii nööritakse, võiks vähemalt kohalik omavalitsus Pungari hinnangul napsisõprade heaks üht-teist ära teha. “Pirogovi platsil kehtiv joomisluba on väga tore algatus, aga seda võiks ju laiendada mujalegi minna. Annelinna rahval on sinna hirmus kauge minna,” kurtis ta.

Samuti võitleb vana kooli härrasmees Pungar igal rindel õrnema soo õiguste eest. Mullu 8. märtsil korraldas ta näiteks Toompeal meeleavalduse naistepäeva riigipühaks kuulutamise nimel.

Põlise kojamehena heiskab ta ise mõistagi igal naistepäeval riigilipu juba aegade algusest peale ning lubab selle linnavolikogus kohustuslikuks muuta teistelegi.

Niigi maskuliinsusest pakatavasse valimisliitu lisab veelgi mehisust nii regulaarselt oma vallutustest pajatanud suhteblogija Sten Sang.

Tema jaoks on kandideerimine eeskätt järjekordne katse vastassugupoolt tundma õppida. “Ettevõtliku annelinlasena võtan südameasjaks laste mängualade korrastamise ja atraktsioonide lisamise,” tõotas ta.

Mõlemad värsked liikmed tunnistavad, et olulist rolli võimu juurde pürgimisel mängib linnavolikogu liikmele istungil osalemise eest makstav 62-eurone toetus. “Kaua ma seal eksnaise juures elan?” pahandas Pungar.

“Juba minu kunagine äi ütles kuldsed sõnad, et igal mehel peab olema naine, armuke ja kaks litsi. Praegu puudub mul sellest komplektist vaid naine, kuid ülejäänuid tuleb ka millestki üleval pidada.”

Südamega Tartu eestvedajad Meelis Kaldalu ja Reio Laurits tervitasid uusi kaasvõitlejaid ja tõdesid, et oodatud on absoluutselt kõik, kes linnavõimult rohkem läbipaistvust nõuavad. “Ühekaupa võivad nad meid murda, aga kõiki korraga juba hulluks ei tunnista,” rõhutas Kaldalu.

Sten Sang (Reio Laurits)

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud