Krimi

VIDEO | Pisikesed poisid mängivad Tallinnas ilutulestikuga

Liis Vaksmann 07.12.2017, 14:48

Täna pärastlõunal mängisid Tallinnas kolm algklassimudilast pürotehnikaga, visates seda ka ühel korral maja hoovi.

Kella 14 aja kõndisid kolm mudilast mööda Kolde puiesteed. Kõndisid, rääkisid omavahel juttu, kui ühel hetkel süütas üks poistest raketi ja viskas selle keset sõiduteed. Seejärel jooksid poisid naeru kihistades edasi, kuni jõudsid ühe paarismaja ette. Seal pidasid nad omavahel plaani ja süütasid juba järgmise tulevärgi, mis visati maja sisehoovi.

Majas olnud inimene tõenäoliselt kuulis ja nägi, et poisikesed midagi lubamatut tegid ja tuli akna peale, mispeale lapsed jooksu panid. See aga neid ei heidutanud. Jõudes Kolde puiestee ja Ristiku tänava ristmikul asuva asfaltplatsi juurde, süüdati juba järgmine rakett.

Politse- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri kesklinna jaoskonna Põhja-Tallinna piirkonnavanem Uudo Sepa toob välja, et vastavalt korrakaitseseadusele on avalikus kohas keelatud tekitada häirivat müra või valgusefekte.

"Pürotehnikat võib kasutada aastavahetusel, 24. veebruaril ja 24. juunil. Muul ajal on pürotehnika kasutamine keelatud. Kui näiteks erafirmad ja/või asutused soovivad kasutada pürotehnikat, siis selleks tuleb küsida luba kohalikult omavalitsusest," ütleb Sepa ning viitab, et müüjad poodides võiksid jälgida, kellele müüakse pürotehnikat.

"Eelkõige vanemad peaksid rääkima lastega, et avalikus kohas on paugutite ja pürotehnika kasutamine keelatud, kuna see häirib ümberkaudseid elanike. Ühtlasi on pürotehnika kasutamine ohtlik. On olnud olukordi, kus teadmatusest, pahatahtlikkusest ja oskamatusest on tehtud viga ümberkaudsetele inimestele või nende varale."

Samuti kutsub Sepa üles inimesi, kes märkavad tänaval isikut/isikuid, kes kasutavad pürotehnilisi tooteid (loobivad pauguteid, lasevad rakette jne) ning häirivad sellega teisi isikuid, andma sellest politseile teatada. "Politsei vastavalt võimalusele reageerib ning rikkujad võetakse vastutusele seaduses ettenähtud korras."

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud