Eesti uudised

Agressiivsed patsiendid ründavad kiirabitöötajaid

Liis Vaksmann 13.03.2018, 16:51

Tallinnas on iga päev mitu patsienti, kes vajavad kiirabi, kas narko- või alkoholijoobest tingitud tervisehäirete või traumade tõttu, kuid lisaks on psühhiaatriliste haigustega patsiendid, kes võivad teatud asjaoludel olla abiandjate suhtes agressiivsed.

Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas tõdeb, et patsiendid võivad oma rahutu käitumisega vahel lõhkuda kiirabi varustust, verbaalselt või harva ka füüsiliselt rünnata kiirabitöötajat. „Oleme oma personali õpetanud konflikte vältima ja õigeaegselt olukorda kontrollima politsei abil, kuid siiski võib vahel rünnak olla ootamatu,“ räägib Adlas.

Nii juhtus laupäeval, kus üks agressiivseks muutunud joobnud inimene lõhkus nii kiirabiautot kui selles olevat aparaati. Esmaspäeval oli kiirabibrigaad sunnitud politseid appi kutsuma, kuna Pae tänaval asuvas korteris läks 28-aastane mees kallale 36-aastasele kiirabitöötajale, kes kergelt vigastada sai. Politseinikud viisid ründaja esmalt haiglasse, siis jaoskonda. Pärast säärast rünnet olla töötajatele enesekaitseks jagatud kätte pipragaasid, mis aga tihtipeale narkojoobes inimeste osas ei toimi. Ründajate osas on politseile avaldus tehtud.

Mullu teenindas Tallinna kiirabi umbes 97 000 patsienti, kellest 1700 olid narko- ja 12 800 alkojoobes. Otseseid ründeid kiirabi vastu on ligikaudu 10 korda aastas.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud