Maailm

FBI EKSJUHT: Donald Trump kohtleb naisi lihatükina

Aadu Hiietamm 16.04.2018, 18:15

Mullu mais Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktori ametist vallandatud James Comey ütles telekanalile ABC antud intervjuus, et Donald Trump on USA presidendiks moraalselt sobimatu. Ta lisas, et Trump valetab pidevalt suurte ja väikeste asjade kohta ning kohtleb naisi lihatükina. 

FBI eksdirektor James Comey on tähelepanu keskmes seoses 17. aprillil müügile tuleva raamatuga „A Higher Loyalty: Truth, Lies and Leadership“ (“Kõrgem lojaalsus: tõde, valed ja juhtimine“). Ta kirjeldab selles Donald Trumpi kui ebaeetilist inimest, keda juhib ego ja kellele on lojaalsus kõige olulisem. 

„Kirjutate, et president Trump on ebaeetiline ega seo end tõega. Kas ta on presidendiks sobimatu?“ küsis saatejuht George Stephanopoulus James Comeylt.

Jah,“ vastas FBI eksdirektor. Ta täpsustas, et Trump pole vaimselt ebapädev ega dementsuse varases staadiumis ning tegelikult mõjub ta keskmisest intelligentsemana. Comey rõhutas, et ta pole meditsiiniliselt presidendiks sobimatu, küll aga moraalselt. 

„See, kes kohtleb naisi lihatükina, valetab pidevalt suurte ja väikeste asjade kohta ning kinnitab, et Ameerika rahvas usub seda, ei sobi moraalsetel põhjustel Ühendriikide presidendiks,“ andis mullu mais FBI direktori ametist vallandatud Comey USA 45. presidendile hävitava hinnangu. 

Ta hoidus siiski vastamast küsimusele, kas Trump tuleks tagandada. „See on seaduse, faktide ja poliitika küsimus,“ arvas Comey.

FBI eksdirektor pidas võimalikuks, et Venemaal on tõepoolest Trumpi kohta kompromiteerivat materjali. Comey lisas, et teiste presidentide puhul ta seda ei usu. 

Pärast intervjuud teatas Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders, et kõige taga oli Comey raamatureklaam ning see raamat peaks raamatukauplustes olema ulmekirjanduse osakonnas.  

Trump peab end puhtusefriigiks

 Päevaleht The Washington Post avaldas Comey teisipäeval ilmuvast raamatust „A Higher Loyalty: Truth, Lies and Leadership“ (“Kõrgem lojaalsus: tõde, valed ja juhtimine“) katkendeid juba eelmisel nädalal. Neist selgub, et Trumpile tegid väga suurt muret kuulujutud, mille järgi ta olevat 2013. aastal Moskva hotellitoas võõrustanud vene prostituute, kellel käskis voodisse pissida. 

Comey meenutab, et ta arutas presidendiga endise Briti luureagendi Christopher Steele'i raporti tõsisemaid seiku, millest ka eelmainitud kuulujutt, kuid Trump suutis keskenduda vaid prostituutidele. „Ta eitas süüdistusi tuliselt ja küsis – oletan, et see oli retooriline küsimus –, et kas ta näeb välja nagu mees, kes vajab lõbunaisi. Seejärel hakkas Trump arutama juhtumeid, kus naised süüdistasid teda seksuaalses ahistamises. Ta mainis neist mitut ja näis, et ta oli nende süüdistused pähe õppinud,“ seisab FBI eksdirektori värskes raamatus.

Trump rahunes alles siis, kui Comey kinnitas: „Härra, te pole praegu uurimise all.“ 

Kuulujutud pissivatest prostituutidest häiris presidenti siiski nii väga, et ta üritas igal võimalusel Comeyt veenda, et selline süüdistus on alusetu. „Olen germofoob. Ma ei laseks elu seeski kellelgi üksteise peale pissida. Mitte iialgi!“ kuulutas Trump. Germofoob ehk puhtusefriik on teatavasti inimene, kes kardab väga mustust ja baktereid. 

Comey sõnul soovis Trump, et ta lükkaks levivad jutud prostituutide hullamisest ametlikult ümber, sest see oleks kohutav, kui tema naine Melania usuks, et see vastab tõele.  

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud