Maailm

Türgi soovib saada kiiresti Euroopa Liidu liikmeks

Toimetas Aadu Hiietamm 16.05.2018, 18:50

„Türgi selge eesmärk on astuda hiljemalt 2023. aastal Euroopa Liitu,“ ütles Türgi peaministri asetäitja Recep Akdag intervjuus Saksa päevalehele Die Welt.  

See on sümboolne tähtaeg, sest 203. aastal tähistatakse Türgis 100 aasta möödumist vabariigi väljakuulutamisest. Asepeaminister Racep Akdagi sõnul on nad ära teeninud võimaluse astuda Euroopa Liitu teistest kandidaatriikidest varem. Ta rõhutas, et Brüssel ei käitu ausalt, kui sellised riigid nagu näiteks Albaania või Bosnia ja Hertsegoviina saavad ELi liikmeks enne Türgit. 

 Euroopa Komisjon teatas hiljuti, et soovib Euroopa Liitu vastu võtta kuus Lääne-Balkani riiki: Serbia, Montenegro, Makedoonia, Bosnia ja Hertsegoviina, Albaania ning Kosovo. Laienemisvolinik Johannes Hahni ütlust mööda on parimad šansid Montenegrol ja Serbial, mis loodetakse Euroopa Liitu vastu võtta hiljemalt 2025. aastal.

ELi kuulub praegu 28 riiki. Viimati lisandus 2013. aastal Horvaatia. Praegu käivad läbirääkimised Suurbritannia lahkumise üle tuleva aasta 29. märtsil. Ametlikud kandidaatriigid on Montenegro, Serbia, Albaania, Makedoonia ja Türgi. Viimasega on aga liitumisläbirääkimised külmutatud. Nimelt suhtub Euroopa Liit väga kriitiliselt sellesse, et pärast 2016. aasta putšikatset vangistati Türgis 50 000 inimest. 

Eesti kuulub ELi alates 2004. aastast. Tookord võeti korraga liikmeks koguni kümme riiki. 

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud