COOP | Sisuturundus

Sularaha maapoest: süsteem töötab, kuid kindlasti pead midagi ostma

Asso Ladva 29.05.2018, 22:42

„Ma andsin juba ühele kliendile sularaha, süsteem juba töötab,“ teatab Tartumaal Vana-Kuuste lähedal Rebase A ja O kaupluse müüja Valve rõõmsalt, kui ta kuuleb kunde palvet võtta välja sularaha. „Aga te peate ka midagi ostma, kaupluse kassat ei tohi ära unustada.“

Teisipäevast alates saab Coopi poodidest võtta sularaha. Süsteem on lihtne: vaja on osta vähemalt ühe euro eest kaupa – näiteks 1,05 eurot maksev pähklipakk – öelda kassapidajale sularaha väljavõtmise soov, siis sisestada pangakaart masinasse ja ongi kümnekas koos pähklipakiga käes. „Siin on ikka seda teenust vaja, kellel linna asja ei ole, saab sularaha meie juurest,“ räägib Valve ja tõelise kauplejana veenab ajakirjanikku võtma ka Coopi kliendikaarti.

Esialgu saab kuni 100 eurot sularaha küsida umbes 120 Coopi kauplusest, mis kuuluvad Abja, Haapsalu, Harju, Hiiumaa, Kilingi-Nõmme, Rapla, Saaremaa ja Tartu ühistutele. Suve lõpuks peaks sularaha saama kõikidest Coopi kauplustest, mida on kokku 350.

Coop Panga ja Swedbanki klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, teiste pankade klientidel lisandub ka teenustasu.

Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand märkis, et sularaha väljamakseteenus loodi lähtuvalt Coopi missioonist: hoida elu igas Eestimaa nurgas. „Suuremad pangad on viimastel aastatel oma sularahaautomaatide arvu väiksemates asulates pidevalt vähendanud,“ andis Vihand mõista, et teenus oli tarvis lihtsalt maast üles korjata.

Coopi uut teenust kiitis ka Eesti Panga president Ardo Hansson, kellele riigikogu saadikud esitasid neli aastat tagasi arupärimise selle kohta, kuidas tagada sularaha kättesaadavus maapiirkondades. Juba toona pakkus Hansson välja poodidest sularaha väljavõtmise teenuse.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud