Seltskond

Tippkokk ja kirjanik Anthony Bourdain leiti surnuna

Ohtuleht.ee 08.06.2018, 14:37

Maailmakuulus Ameerika tippkokk, telesaatejuht ja arvukate toiduteemaliste raamatute autor Anthony Bourdain (61) on surnud.

CNNi teatel võttis Bourdain endalt ise elu Prantsusmaal, kus ta oli viibinud seoses oma saatesarja "Parts Unknown" uue osa võtetega. 

"Kinnitame erakordse kurbusega oma sõbra ja kolleegi Anthony Bourdaini surma," ütles USA telekanal oma teates. 

CNNi teatel oli Bourdaini surnukeha leidnud Pariisi hotellitoast tema lähedane sõber, prantsuse kokk Eric Ripert, kes peab New Yorgis kuulsat restorani Le Bernardin.  Anthony oli end üles poonud. 

"Armastus suurte seikluste, uute sõprade, peene toidu ja joogi ning tähelepanuväärsete maailmalugude vastu tegi Anthonyst harukordse jutuvestja," seisab CNNi järelehüüdes. "Tema anded hämmastasid meid lakkamatult ning me jääme temast väga puudust tundma. Oleme sel uskumatult raskel ajal oma mõtteis ja palveis Anthony tütre ja perega." 

 

A rare, successful day shooting a fishing scene. Cod for dinner! #Newfoundland

A post shared by anthonybourdain (@anthonybourdain) on

Vaimuka jutuvestjana kirjutas Bourdain mitmeid menukaid kokandusteemalisi raamatuid. Eesti keeles on ilmunud "Koka rännakud: täiusliku eine otsinguil", "Keskmiselt küps: verine tervitus toidumaailmale ja kõigile, kes toitu valmistavad" ning "Avameelselt köögist ehk seiklused kulinaarses allmaailmas". 

Bourdainist jääb maha tütar, 2007. aastal sündinud Ariane, kelle ema on kokandusstaari teine abikaasa Ottavia Busia. Abielu purunes 2016. aastal. Sestsaadik oli Anthony kaaslannaks Itaalia näitleja ja režissöör Asia Argento (pildil) - Harvey Weinsteini ühe häälekama süüdistajana tuntud staar . 

1985 - 2005 oli Bourdain abielus Nancy Putkoskiga. 

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud