Nädala TOP

TOP 5 | Savisaare imeline pääsemine

Elis Kusma, toimetaja 08.06.2018, 17:57

Menetluse lõpetamine korruptsioonikuritegudes süüdistatava Tallinna endise linnapea Edgar Savisaare suhtes näis kohtu sundkäiguna: kohtuprotsess ähvardas tulla pikk ning prominentse süüdistatava võimaliku surnuksmenetlemisega kaasnenuks märkimisväärne mainekahju. Teisalt on õhus küsimus, kas haiglajuhist sõbra juurde ravile sattumine just siis, kui kohtupingis kiskus jalgealune eriti tuliseks, oli ikka kokkusattumus? Või peaks asjale vaatama hoopis nii, et mis neist paragrahvidest enam, kui karmaseadused on juba rakendunud?

Kuhu saata töösturid?

Suurtööstusevastased on muutunud nii häälekaks, et maksab vaid tselluloositehase rajajatel Margus Kohaval ja Aadu Pollil võimaliku asukoha suhtes suu lahti teha, kui juba kõlab kohalike elanike kindel ja kompromissitu „Ei!“. Valitsuse segased sõnumid, et eriplaneeringuga jätkatakse, ja siis jälle lõpetatakse ära, viivad meid aga üha kiiremini selle poole, et kohalikelt ei küsi keegi enam midagi, sest suurprojektide algatajad on juba piiri taha peletatud.

Kiirtee parlamenti

Miks presidendikandidaadina populaarsust kogunud Marina Kaljurand astus sotside ja mitte mõnda teise erakonda, on seletatav pragmaatilisusega: sotsid ei käitunud presidendikampaania ajal tema rivaalina. Samas pole ideaalis uut erakonda luua tahtnud Kaljurannal aega oodata, millal EV200 maailmavaade selgineb. Samuti läheb kõrgel kohal sotside valimisnimekirjas parlamenti purjetamine hõlpsamalt.

Õnnelikud tunnid Lätis

Värske konjunktuuriinstituudi uuring kinnitab kahjuks seda, mida paljud niigi aimasid: eestlasi on pannud  Lätist soetatud kuni kaks korda odavam alkohol rohkem jooma. Tuleb loota, et jõustunud alkoholireklaami piirangutel ja lokaalide happy-hour'dest loobumisel on oodatud mõju, sest praegu pole plaanis alkoholiaktsiisi langetada.

Kas saab Aabi abita?

Et riigihalduse ministri kohalt lahkunud Jaak Aab töötab aasta lõpuni 2500eurose kuupalgaga Tallinna Haigla projektijuhi nõunikuna ega tegele erakonna kampaaniaga, nagu võinuks arvata, tõstatab küsimuse, kas Keskerakond ei proovi mitte õnne sama skeemiga, mis Reformierakonnal juba ebaõnnestus: nõu antakse eelkõige valimisteks valmistuvale koduerakonnale, tasu võetakse aga maksumaksjalt?

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud