Galeriid

GALERII | Marie Underi sünnipaigas avati mälestuspink

Kais Allkivi 08.06.2018, 19:33

Täna õhtul kell 18 avasid Underi ja Tuglase kirjanduskeskus ning Eesti kirjanike liit Tallinnas Koidu tänaval luuletaja Marie Underi mälestuspingi.

„Koidu tänaval asus Marie Underi sünnikodu, mis hoonena on nüüdseks aegade hämarusse vajunud. Pingiga tähistame koha, kus sündis üks Eesti armastatuim luuletaja,“ selgitab Eesti Teaduste Akadeemia alla kuuluva Underi ja Tuglase keskuse muuseumiosakonna juhataja Elle-Mari Talivee.

Under sündis 27. märtsil 1883 Tallinnas Allemani tänava puumajas, mis praegu kannaks aadressi Koidu 46. Tema kodumaja lammutati 1984. aastal, neli aastat pärast poetessi surma.

Luuletaja Viiu Härm jutustas pingi avamisel, et kui Stockholmis peeti luuletaja matuseid, oli hulk siinset kirjandusrahvast samal kellaajal Koidu tänava maja juures, kuhu asetati lilli ja küünlaid.

Kevadist lapsepõlve kodukanti on Under meenutanud luuletuses „Täna“, mis ilmus 1928. aastal kogumikus „Rõõm ühest ilusast päevast“.

Nimeline pink tähistab ka Marie Underi 135. sünniaastapäeva, mis oli märtsis. Pingi asupaika käisid 5. mail „Teeme ära!“ talgupäeval korrastamas vabatahtlikud.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud