Seisukoht

Seisukoht | Pealekaebajate riik

Evelin Kivimaa, uudistetoimetaja 17.06.2018, 19:18

Mulle tundub õudne, et riik ärgitab inimesi vargsi ja anonüümselt üksteise peale kaebama. Tõid Lätist kümme pudelit veini ja müüsid pooled sõbrannale? Ole ettevaatlik: kui teine sõbranna jäi ilma, võib ta su peale kaevata. Maksu- ja tolliameti tasuta vihjetelefon töötab ööpäev läbi ning vihjaja võib jääda anonüümseks.

Tööinspektsioonile saab vihjata, kui laps läks koolivaheajal emale restorani appi. Naaberrestorani omanik annab väikese vihje ning kui alaealise töötamiseks pole vajalikke pabereid täidetud, võib tulla paksu pahandust.

Kaebamisvõimalusi on ohtralt ja tuleb aina juurde. Mai lõpus avati Tallinna vihjetelefon, kuhu saab jätta anonüümseid vihjeid korruptsiooni kohta linna asutustes. Linnapea lubas, et kõik vihjed kontrollitakse üle.

Õige küll, keegi peab ju pealekaebustega tegelema: kontrollima, menetlema, analüüsima, karistusi määrama…

Ehk võiks selle asemel hoida seadused piisavalt selged ja mõistlikud, et tavaline inimene neist aru saaks ja tal oleks neid lihtne täita? 

Kaaskodanike peale keelt kanda võiks ikkagi ainult ohtliku kuriteo korral. Või kui elud on ohus, näiteks kui mõni roolijoodik keset teed vingerdab.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud