Kooli ABC | Sisuturundus

Lapsel on raske keskenduda? Vanem ei tohiks seda probleemi ignoreerida!

Sirowa Eesti 16.08.2018, 09:50

„Mitte kõikidel elavaloomulistel või unistaja-tüüpi lastel ei ole keskendumisraskusi. Muret tasub tunda siis, kui laps on pidevalt hajevil ja unistav. Või vastupidiselt, kas püsimatu, impulsiivne, rahutu. Mõlemal juhul võib lapse käitumine häirida teisi,“ räägib Sirowa Tallinn AS ravimikonsultant Ülle Sildever.

Ajutistele keskendumisraskustele võivad viidata lapse suutmatus keskenduda tegevustele, raskus pidada pikemat vestlust, detailide märkamata jätmine, huvitava tegevuse pooleli jätmine ning unustamine ja asjade kaotamine.

„Väga sageli võivad esineda ajutised keskendumisraskused seoses kooliminekuga, kui hakatakse lastele esitama uusi nõudmisi. Äkitselt peab laps suutma pikalt paigal istuda, keskendumist nõutakse üks kuni kaks koolitundi järjest,“ toob Sildever välja.

Lisaks kooliminekule võivad põhjustada keskendumisraskusi ala- või ülekoormus, keskkonna muutused, vähene kehaline aktiivsus, ühekülgne toitumine, nutiseadmete piiramatu kasutamine, kindla päevarežiimi puudumine ja ebapiisav uneaeg.

Ülle Sildeveri sõnul võib ajutisest keskendumisraskusest üle saamisel abiks olla, kui luua lapsele korrapärane päevarežiim, võimaldada pikem uni, vähendada nutiseadmete kasutamist, suurendada kehalist aktiivsust ja toituda mitmekesiselt. „Heaks toetuseks eelnevalt nimetatud praktilistele tegevustele on toidulisandid, mis sisaldavad oomega 3- ja 6-rasvhappeid (soodustavad aju arengut ja võimekust), magneesiumi (parandab keskendumisvõimet ja vähendab ärrituvust) ning tsinki (mis aitab ajus närvirakkude vahel edastada signaale ehk koordineerida infovahetust),“ lisab Sildever.

Spetsialist paneb vanematele südamele, et märgates lapse keskendumisraskustele viitavaid sümptomeid, tuleks nendega tegeleda. „Ajutiste keskendumisraskuste ignoreerimise tulemusel võivad langeda õpitulemused, väheneda eduelamuse kogemine, suureneda lapse ebakindlus ja langeda tema enesehinnang, kergemini tekkida arusaamatused õpetajate ja teiste lastega, tekkida vastumeelsus kooli minna, esineda une- ja toitumishäireid ning süveneda keskendumisraskused,“ loetleb Sildever.

Lapse keskendumisvõime parandamiseks võib talle anda ESPRICO puuviljamaitselisi närimiskapsleid, mis sisaldavad eelpool välja toodud tähtsaid aineid. Kapslid sobivad lastele alates viiendast eluaastast.

ESPRICO närimiskapslid on saadaval apteekides. 

Täpsemad hinnangud annab oma ala spetsialist (arst).

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud