Bauhof | Sisuturundus

Mis on kõige parem hekitaim ja kuidas rajada ilus hekk?

Bauhof 17.08.2018, 15:45

Okaspuud on väga tänuväärsed puud. Erinevalt lehtpuudest on nad dekoratiivsed aasta läbi, nende alt ei pea sügisel lehti riisuma, neid ei ole vaja regulaarselt lõigata ning olles väga pikaealised kaunistavad nad aeda aastakümneid. Paljud okaspuuliigid on suured kõrged palgipuud, samas võivad nende sordid ja vormid olla ka madalakasvulised näiteks sammasja, keraja, laiuva või roomava kujuga. Rääkimata okaste värvist, mis varieerub rohelisest ja kollasest kuni hõbehallini.

Kõrgekasvuliste okaspuude liigid nagu kuused, männid, nulud, lehised, ebatsuugad, sobivad paremini parkidesse ja haljasaladele. Madalamate okaspuude ja põõsaste sordid on ideaalsed koduaeda. Okaspuud sobivad kasvama rühmana või üksiktaimena, pinnakatjana peenrasse või kiviktaimlasse, aiavaasi ja hekitaimeks. Loe edasi erinevatest okaspuude liikidest, mida koduaeda valida siit.

Kõige parem hekitaim on elupuu

Hekitaimena annab elupuu kõige kiiremini soovitud tulemuse – aastaringse privaatsuse ja koduhoovi ümbritseva rohelise seina. Vastavalt soovile on võimalik osta kas väikesed 50 cm või kuni 2-meetrised taimed. Bauhofi e-poest saad tellida ka elupuud alusel, mis tuuakse mugavalt koju.

Kõige kiirema kasvuga sort hekiks on ’Brabant’ (juurdekasv aastas kuni 40 cm). Kui heki kasvamisega kõrgusse on rohkem kannatust oodata, siis ilusa heki saab sortidest ’Smaragd’ ja ’Holmstrup’. ’Smaragd’ on tiheda korrapärase kitsaskoonilise võraga puu, aastane juurdekasv kuni 15 cm. ’Holmstrup’ on ilusa võraga ja tumerohelise okkaga elupuu, aastane juurdekasv kuni 10 cm.

Hekitaimena annab elupuu kõige kiiremini soovitud tulemuse

Soovitused kauni ja tiheda heki istutamiseks

Okaspuid võib istutada kogu vegetatsiooniperioodi vältel, kuid parim aeg on …

Loe edasi Aiaparadiisi blogist SIIT!  

Lisainfot koduaia okaspuude kohta saad veel SIIT!

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud