Seisukoht

Seisukoht | Diplom näppu lasteaias?

Kristiina Tilk, reporter 28.08.2018, 17:42

Matemaatika ei ole iial olnud minu lemmikaine. Ma olin selles nii halb, et neljast võisin unistada, kolmgi oli ülearu hea. Paremini sobinuks hindeks miinus viis.

Õppisin kui segane. Istusin pärast tunde ja võtsin lisatundegi, kuid ei jaganud minu pea neid numbreid. Etteruttavalt olgu öeldud – eksami sain tehtud, kuid kartsin kohutavalt.

Selle tunde valguses võiks arvata, et plaksutan käsi haridusministri idee peale lõpueksamid ära kaotada. Seda enam, et minu last ootab kõik alles ees. Aga ei.

Just hirm põrumise ees oli see, mis viis mind edasi. Sundis enam õppima, end tõestama ja pingutama. Ma ei tahtnud olla saamatu. Kes tahaks?

Kuid nüüd antakse sõnum, justkui poleks praegu kooliteed kõndivad lapsed seni toiminud süsteemi läbimiseks enam piisavalt tasemel. Otse öeldes: neid peetakse rumalateks.

Tegelikult võiks ju lapsele juba lasteaia lõpus diplomi näppu anda. Küsitakse ju seal, kelleks laps saada tahab. Üldiselt tahetakse politseinikuks või tuletõrjujaks. Teeb siis nii! Kes ei tea, temast saab töötu.

Mina, muide, tahtsin saada ajakirjanikuks.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud