Eesti uudised

FOTOD | Hädamaandunud reisilennukilt sadas Lõuna-Eestisse mootoritükke

Toimetas Silja Ratt 05.09.2018, 14:23

"Pealtnägija" toimetusse laekusid eelmisel teisipäeval pildid metallitükkidest, mis sadasid alla selgest taevast Lõuna-Eestis Käärikul. Selle nädala kolmapäeva hommikul tõi üks inimene kotitäie rauda ka toimetusse.

ERR kirjutab, et tõenäoliselt oli raud pärit möödunud nädala teisipäeval Helsingis hädamaandunud British Airwaysi reisilennukilt.

"Pealtnägija" vahendas, et suure tõenäosusega külvas Kääriku kandi metalliga üle eelmise teisipäeva varastel tundidel ja suurel kõrgusel lennanud British Airwaysi lennuk, mis liikus marsruudil Londonist Shanghaisse. Lennul BA-161 tekkis Eesti õhuruumis paremas pardas mootoriprobleem ja tõttu tegi see Helsingis hädamaandumise.

Portaal Aviation Herald kirjutab, et British Airwaysi lennuk Boeing 777-200 oli teel Londonist Shanghaisse ning oli parajasti Eesti õhuruumis, kui parempoolse mootoriga tekkis probleem. Mootor lülitati välja ning osa selle tükkidest lendas lennuki heitgaasiavast välja. 

Ühe reisija kirjelduse järgi käis kõva pauk, mida mitu inimest pidas plahvatuseks. Paremast mootorist tuli leeke välja. Kapten kommenteeris hiljem, et mootori purunemine ning sellele järgnenud kulges täpselt nii, nagu nad simulaatoriga hädaolukordade tarbeks harjutanud olid.

Teisipäeval teatas lennutrajektoori all elanud eestlane, et üks lennukimootori tükkidest kukkus ilmselt õnnetuse hetkel tema katusele.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud