Seisukoht

Seisukoht | Tooge ka Maalile toidukott koju!

Katrin Helend-Aaviku, reporter 06.09.2018, 17:24

„Mugav ja lihtne on šopata kodust lahkumata! Telli toit koju, see on imelihtne!“ loeb pealinnas paneelmaja korteris elav Tiit või Mari suuremate toidupoekettide reklaamlauseid, klikib veebipoes sobivad toiduained virtuaalsesse ostukorvi, maksab internetipangas ja jääb siis kaupa ootama.

Sama reklaamteksti loeb maal elav tädi Maali, kribab ajalehe äärele kõik, mida poest hädasti vaja oleks ja helistab õhinal paarikümne kilomeetri kaugusel olevasse suurde kauplusse.

„Ah, et ainult suurde linna, Tallinna, Tartusse ja Pärnusse,“ ohkab ta kuuldud vastuse peale leplikult, lõikab poenimekirja lehenurgast hoolikalt välja ja pistab rahakoti vahele – kui kohe toast välja astuda, jõuab veel tänase bussi peale ja ehk ka valges toidukotiga koju tagasi. Nii on ta juba aastaid teinud.

Antagu mulle andeks, kui ma ei suuda hästi hoomata, miks on suurlinnas elaval inimesel, kelle käe- ja jalaulatusse jääb vähemalt kaks supermarketit, vaja veel telli-toit-koju-teenust.

Ent kahju on tädi Maalist, kelle kodu lähedal ei ole enam ammu isegi poodi, kuhu jalgsi või rattaga kannataks minna. Nii mõnigi kord tuleb tal oma uhkus alla suruda ja paluda kas lastel või naabritel möödaminnes ka tema toidukraam ukse vahelt sisse pista.

Jään ootama, millal keegi hõikaks ka maainimestele välja sellised hädavajalikud pakkumised nagu: „Telli apteeker või arst koju, see on imelihtne!“ või „Mugav on laps kooli ja lasteaeda panna ilma kodust lahkumata!“

Seniks kallid tädi Maalile. Kui külla tulen, hüppan poest läbi.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud