Krimi

FOTOD | Kihutava ATV juht hukkus kokkupõrkes veokiga

Toimetas Kristel Veerus 08.09.2018, 21:11

Laupäeval sai Tapa vallas surma ATV juht, kes sõitis suure kiirusega vastassuunavööndis ja põrkas kokku veoautoga. 

Laupäeval kell 20.20 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Tapa vallas Uudeküla– Väike-Maarja tee 2. kilomeetril Loksa külas. Kokku olid põrganud veoauto Scania, mille roolis 31aastane mees, ja ATV, mida juhtis 56aastane mees. Õnnetuskohal töötanud Rakvere jaoskonna vanemuurija Margus Kotter ütles, et esialgsete andmetel eiras ATV juht mitmeid liiklusreegleid.

„Esmane tunnistajate ülekuulamine kinnitas, et ATV sõitis suure kiirusega, selle tuled ei põlenud ning ühel hetkel sõitis ATV sirgel asfalteeritud teelõigul lihtsalt vastassuunda, kus talle tuli vastu veok Scania. Kui veokijuht ATVd märkas, andis ta signaali ja püüdis teha kõik endast oleneva, et kokkupõrget vältida. Paraku ei olnud see siis enam võimalik ning ATV rihtis suurel kiirusel veoki esinurka,“ rääkis Kotter.

Kokkupõrkes sai ATV juht surmavalt vigastada. Veokijuht jäi terveks; tuvastati ka, et ta oli kaine. „ATV juhi kainus selgub kohtuarstlikus ekspertiisis, mille tulemused laekuvad tõenäoliselt uuel nädalal,“ ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk.

„Selle õnnetuse üksikasjad on selgitamisel, ent tasub siiski rõhutada, et kiirusepiirangud ja muud liiklusreeglid on kehtestatud põhjusega, säästmaks inimeste tervist ja elu. Enamik traagilisi õnnetusi juhtub paraku just põhjusel, et mõni liikluses osaleja vilistab ühiskonnas kokkulepitud reeglitele.

Olukord saab paraneda üksnes siis, kui iga liikleja annab endast parima: sõidab lubatud piirkiirusega, kainelt, kasutab turvavarustust ega võta liigseid riske ohtlike kiiruseületuste, möödasõitude või muu säärase näol,“ rääkis Kotter ja lisas, et ATV juhil polnud kaitsekiivrit. „Kiiver on teinekord ainuke abivahend, mis nõrgema osapoole, nagu mootorratturi, jalgratturi või ka ATV juhi õrna peapiirkonna nõnda kriitilises olukorras vigastustest päästab.“

Tänavu on politseile teatatud 12 inimkannatanutega õnnetusest ATV osalusel: peaasjalikult on sõidetud teelt välja, vastu aeda või puud, on sõidu ajal maha kukutud või on ATV külili kukkunud. „Umbes pooltel juhtudel tuvastas politsei, et õnnetuses osalenud ATV juht oli alkoholi tarvitanud. Mõnevõrra harvem probleem oli kaitsekiivri kasutamine, kuigi mõnel juhul olid ATV juhi vigastused just raskemad põhjusel, et ta kiivrit ei kandnud,” ütles Virk.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud