Eesti uudised

Riigireetur Herman Simm jääb edasi vanglasse

Siim Randla 10.09.2018, 07:25

Riigireetmises süüdi mõistetud Herman Simm ei vaidlustanud riigikohtus Tartu ringkonnakohtu määrust, millega teda ei vabastatud ennetähtaegselt vanglast.

Tartu ringkonnakohus jättis suvel Tartu maakohtu 19. juuni  määruse muutmata ning määruskaebuse rahuldamata. Herman Simmi (71) vabastamist toetas küll Tartu vangla, kuid sellele oli vastu prokuratuur, märgib ERR.

Tartu maakohus leidis, et vaatamata mitmetele positiivsetele asjaoludele ei ole Herman Simmi ennetähtaegne vabastamine jätkuvalt võimalik eelkõige toimepandud kuriteo asjaolude tõttu ja sellest tulenevast süü suurusest.

Simm pani toime kuriteo, mis ei olnud ühekordne, hetkeemotsioonile tuginenud käitumine, vaid süsteemne, enam kui 10 aasta jooksul toimunud korduv Eesti vabariigi julgeolekut kahjustav tegevus. Kohtu hinnangul suurendas Simmi teo ebaõigust veelgi asjaolu, et ta töötas mitmetel olulistel ametikohtadel, mis eeldas tema lojaalsust riigile ja tema suhtes oli tavapärasest kõrgem usaldus, mida ta rikkus.

Tänaseks on Tartu ringkonnakohtu otsus jõustunud, kuna Simm on  loobunud kohtumääruste vaidlustamisest riigikohtus.

Simm tunnistati Harju maakohtu 25. veebruari 2009 otsusega süüdi riigireetmises ja asutusesisese teabe edastamises ning talle mõisteti 12 aasta ja kuue kuu pikkune vangistus. Simmi karistusaeg algas 19. septembril 2008 ja lõppeb 18. märtsil 2021.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud