Krimi

GALERII | Tammsaare pargis toimunud varingus hukkus inimene

Ohtuleht.ee 10.09.2018, 17:09

Estonia teatri kõrval Tammsaare pargi vana turuhoone väljakaevamistel toimus varing, milles hukkus inimene.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja kinnitas Õhtulehele, et varingu alla jäänud meessoost ehitustööline hukkus. Tema surnukeha õnnestus rusude alt välja tuua õhtul kella poole kaheksa ajal.

Sündmuskohal käinud Tallinna linnapea Taavi Aas ütles Õhtulehele, et avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele. Tema sõnul oli muinsuskaitse nõue maa-all olnud kaared säilitada.

"Tegemist on aga ehitusettevõtte vastutusalaga, et tööd sujuksid turvaliselt. Praegu on vara järeldusi teha, mis täpselt juhtus, selle selgitab uurimine," sõnas Aas.

Häirekeskus sai kell 16.46 väljakutse, milles teatati, et kokku on varisenud vana hoone võlvlagi ning seal tegutsenud töömees võis sinna alla jääda. 

 

Pealtnägija sõnul toimus varing kohas, kus on sügavust kaks kuni kolm meetrit.

Ajal, mil päästjad juba kohal olid, toimus teine, väiksem varing. Päästjad olid sunnitud töö ajutiselt katkestama, kuni ala ohutuks muudeti.

Delfile teadaolevalt oli tegu keskealise töölisega, kes võis pärit olla Ukrainast. Ekskavaatorijuht töötas vanade seinte vahel õnnetushetkel üksinda. 

Rekonstrueerimistöid viib läbi firma Astlanda. Selle tööohutusspetsialist Asso Vilks ütles, et hetkel ei saa nad juhtunut pikemalt kommenteerida, ent firma kindlasti tegeleb sellega, et selgitataks välja, mis ja miks ikkagi juhtus.

Tammsaare pargis toimus varing (Martin Ahven)

Enne sõda asus Estonia teatri Pärnu maantee poolsel küljel turuplats, mida kutsuti uueks turuks. Seal oli ka turuhoone, mille varemeid praegu välja kaevatakse.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud