Maailm

TEADLANE: igavesel suveajal on fataalsed tagajärjed

Aadu Hiietamm 12.09.2018, 15:59

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kinnitas kolmapäeval Strasbourg´is Euroopa parlamendis peetud kõnes, et komisjon toetab üleminekut alalisele suveajale ning kellakeeramine peab lõppema. Suveajale üleminekut pooldab teatavasti ka Eesti riigikogu Euroopa asjade komisjon. 

Müncheni Ülikooli meditsiinipsühholoogia instituudi teadur Till Roenneberg hoiatas ajalehes Die Welt, et igavene suveaeg tõstab riski haigestuda diabeeti, toob kaasa depressiooni ning tekitab magamis- ja õppimisprobleeme. Hoopis loomulikum oleks üleminek igavesele talveajale ehk vööndiajale.

Euroopa Liidu riikides peaks Euroopa Komisjoni ettepanekul lõppema kellakeeramine juba 2019. aastal ning liikmesriigid saavad ise otsustada, kas jäävad püsivalt suve- või talveaega, täpsustas Euroopa Komisjoni veebileht. Otsus tuleb langetada hiljemalt tuleva aasta aprillis. 

Need liikmesriigid, kes otsustavad üle minna püsivale suveajale, keeraksid sel juhul viimast korda kella 31. märtsil 2019 ning riigid, kes otsustavad püsiva talveaja kasuks, keeraksid viimast korda kella 27. oktoobril 2019.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud