Poliitika

Euroopa Parlamenti pürgiv Toom: EKRE saab mandaadi

Marvel Riik 14.09.2018, 14:16

Yana Toomi sõnul kandideerib ta uuel aastal Euroopa Parlamendi valimistel, kuid esmane siht on aidata Keskerakonnal võita riigikogu valimised. Ühtlasi usub Toom, et EKRE saab Euroopa Parlamendi valimistel saadikukoha.

Käesoleval nädalal on mitmed nimekad Reformierakondlased andnud teada, et nad kavatsevad kandideerida uuel aastal Euroopa Parlamenti. Sellise sihi on endale võtnud näiteks praegu Euroopa Komisjonis kohta hoidev Andrus Ansip, riigikogulane Taavi Rõivas ja Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet.

Toom hinnangul on oravate teadaanded märgid selle kohta, et Reformierakond valmistub riigikogu valimisi kaotama. „Muidu nad oleksid praegu rääkinud sellest, kuidas nad lähevad valitsusse ning mida nad seal tegema hakkavad,“ rääkis Toom. „See, et Reformierakonnast tuleb ridamisi teateid selle kohta, kes kõik lähevad eurovalimistele, see tähendab, et nende vaim ei ole väga võidukas.“

Toom tunnistab, et ta ei tahaks tegelikult riigikogu valimistel osaleda, kuid teeb seda siiski, kuna esmane siht on aidata Keskerakonnal valimised võita.

Rääkides, kuidas võiks Euroopa Parlamendi seitse mandaadikohta jaguneda, usub Toom, et ühe koha napsab endale ka EKRE. „Kahjuks näen seda nii. Aga EKREl on kaadriga selline olukord, et kas neil on mõistlik saata keegi oma nii-öelda kõvadest tegijatest Brüsselisse?“ mõtiskleb Toom. „Ma ei ole selles kindel. Olgem ausad, EKRE on kahe inimese, ühe pere erakond.“

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud