Seisukoht

Seisukoht | Eesti kingitus maailmale

Ia Mihkels, toimetaja 14.09.2018, 16:27

Laupäeval on maailmakoristuspäev. Eesti juubelikingitus maailmale, ütleb koduleht. Üha sagenenud maailmakoristusteemalised uudised tuletasid aga taas meelde äsjase suurepärase suve jooksul siinsamas Maarjamaal seigeldes kogetut. Kõige vaimustava kõrval hakkas ikka ja jälle silma prügi. Ka kõige kõrvalisemas metsatukas, jõekaldal või mererannas andis inimeste hiljutisest kohalolekust märku mõni joogitops, plastkahvel või paberinutsak – kuni peojäänuseid pungil täis kilekottideni, mis põõsaste vahele sokutatud. Mis kogu aeg silme ees, tundub lõpuks tavaline: ahah, prügi.

Ühel päeval olin kahe kuueaastasega rannas. Pikk päikesepäev selja taga, asutasime minekule, kui põnnid karjatuste „Rämps! Plastmass!“ saatel teineteise võidu liivas vedeleva joogitopsi poole sööstsid, et see prügikasti viia. Häbi küll, aga esimene mõte oli neid keelata: jätke, pole meie oma, räpane... Õnneks on elu õpetanud kõigepealt küsima: miks? „Aga loodus sureb ju ära, kui ei korista,“ kõlas ühelt poolt. „Ja meri saab rämpsu täis, siis ei saa seal keegi enam elada,“ täiendas teine. Nii lihtne.

Üks ühine maailmakoristuspäev – Eesti kingitus maailmale – on väga tore ettevõtmine. Aga kui suudaksime kõik iga päev mõelda nii, nagu need kuueaastased, oleks see kingitus Eestile. Nii lihtne!     

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud