Maailm

HÄDAOLUKORD: Vene kosmoselaeva Sojuz MS-10 meeskond pääses hädamaandumisel eluga

Toimetas Aadu Hiietamm 11.10.2018, 12:26

Kasahstanist Bajkongõri kosmodroomilt neljapäeval rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) poole startinud Vene kosmoselaev Sojuz MS-10 oli sunnitud tegema hädamaandumise. Selle põhjuseks oli kanderaketi Sojuz-FG teise astme avariiline väljalülitumine.

Sojuz MS-10 kapsel maandus stepis 25 kilomeetri kaugusel Žezkazgani linnast. Selle pardal olnud USA astronaut Nick Hague ja Vene kosmonaut Aleksei Ovtšinin jäid ellu. Arstid hindasid nende seisundi rahuldavaks või isegi heaks.

Sojuz MS-10 kapsel pärast hädamaandumist Kasahstani stepis. (TASS/Scanpix)

Haque ja Ovtšinin pidid jääma rahvusvahelisesse kosmosejaama pooleks aastaks. Kosmoselaevas Sojuz on tegelikult ruumi kolmele,  kuid seekord pidi Sojuz rahvusvahelisse kosmosejaama viima astronaudi ja kosmonaudi ning 62 kilogrammi toitu ja muud vajalikku kraami.

USA astronaut Nick Hague ja Vene kosmonaut Aleksei Ovtšinin enne starti. Õnneks pääsesid nad hädamaandumisel eluga. (AFP/Scanpix)

Venemaal moodustati valitsukomisjon avarii põhjuste välja selgitamiseks. Esialgu on aga kõik piloteeritavad kosmoselennud peatatud. Rahvusvahelises kosmosejaamas viibib praegu kolm inimest. Neil jätkub toiduvarusid kevadeni.     

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud