Poliitika

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise eelnõu lubab vajadusel õpilase asju läbi otsida

Kristel Veerus 11.10.2018, 13:26

Haridus- ja teadusministeerium saadab riigikokku põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuse eelnõu, millega õpetajad saavad õiguse vajadusel õpilase isiklikke asju läbi otsida.

"Seda võib lühidalt nimetada õpetajate õiguste täpsustamiseks," ütles haridusminister Mailis Reps neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil. Eelnõu koostamisel tegi haridus- ja teadusministeerium tihedat koostööd justiits- ja siseministeeriumi ning õiguskantsleri bürooga ja Repsi hinnangul on nüüdseks leitud hea tasakaal.

"Me lubame teatud väga kitsastel asjaoludel minna kompamise, lapse koti, kapi või tema asjade juurde, kui see on hädavajalik. See on reguleeritud, mis juhul, kuidas, kes on see kolmas isik kõrval, millise koolituse on ta läbi teinud, kuidas seda dokumenteeritakse, et kellegi õigused ei oleks riivatud, aga kui see on vältimatult vajalik, siis see on võimalik," selgitas Reps

"99 protsendil juhtudest koolides pole seda [muudatust] vaja, kodukord on piisav selleks," kinnitas Reps, aga möönis, et ehkki olukord meie koolides on peaaegu alati väga hea ja väga turvaline, võtavad lapsed vahel kooli kaasa väga kummalisi asju alates plahvatusohtlikest ja söövitavatest ainetest kuni terariistade ja tulirelvadeni välja.  Kui põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ühine eesmärk ehk kodurahu selleks, et õppida või õpetada, on rikutud ja kaasõpilane on ohtlik nii iseendale kui teistele, saab vastava regulatsiooni järgi tegutseda.

Siseminister Andres Anvelt sõnas, et ohtlike esemete leidmisel kulmineerub olukord tavaliselt politsei kohale kutsumisega. Tema sõnul on oluline, et ohtliku eseme avastamise ja politsei kohale jõudmise vahele jääva aja jooksul saaks ohu võimalikult ruttu maandada. "Et koolis oleks olemas inimene, kes oskab sellises olukorras käituda ja oleks hästi koolitatud. Et ta teab oma õigusi, teab, kuidas käituda ja oskab olukorda maandada. Kool ei muutu korrakaitseasutuseks. Selleks on ikkagi politsei- ja piirivalveamet," ütles Anvelt.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud